Młodzieżowa Rada Gminy wybrana!

ZAGÓRZ: W wyniku wyborów przeprowadzonych 17 czerwca wyłoniony został skład Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz. Co ciekawe na łączną liczbę 15 mandatów aż 5 przypadło przedstawicielkom płci pięknej.

Wybory odbywały się w trzech obwodach wyborczych pokrywających się z obwodami szkolnymi gimnazjów. Liczba wszystkich osób uprawnionych do głosowania wyniosła 444 osoby. Najwyższą frekwencję (71, 5 %) odnotowano w okręgu wyborczym nr 1 (Gimnazjum Nr 1 w Zagórzu). Nieco mniej wyborców (68,4%) głosowało w Gimnazjum w Tarnawie Dolnej. W zagórskiej „dwójce” do urn poszło 54,9% uprawnionych do głosowania.

Łącznie oddano 292 głosy z czego 13 okazało się nieważnych.
Mandaty do Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz I kadencji wywalczyli: Maciej Woźniczyszyn (14 głosów), Mateusz Szerszeń (11 głosów), Maciej Pyrć (10 głosów), Daniel Matuła (7 głosów), Maciej Fabian (11 głosów), Mariusz Baraniewicz (27 głosów), Natalia Górka (10 głosów), Oktawia Pleśniarska (11 głosów), Adam Zając (4 głosy), Paulina Cipora (3 glosy), Jolanta Walko (51 głosów), Jakub Kopczyk (36 głosów), Marcin Mąka (17 głosów), Rafał Pasierbowicz (17 głosów) Oprócz wymienionych do rady weszła jeszcze Anna Stach. Z uwagi na to, że była jedyną kandydatką w swym okręgu wyborczym zgodnie z ordynacja wyborczą głosowania nie przeprowadzono a kandydatka weszła do rady automatycznie.

Przygotowania i przebieg wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz z dużą uwagą śledził pomysłodawca jej powołania – Burmistrz Zagórza Ernest Nowak. Będąc młodym człowiekiem (rocznik 1975) w trakcie ostatnich wyborów samorządowych już w pierwszej turze zyskał zaufanie większości wyborców z terenu Gminy Zagórz.

Od samorządowej młodzieżówki gospodarz zagórskiej gminy oczekuje twórczego myślenia i nowatorskich pomysłów deklarując w zamian otwartość i partnerskie relacje. W okolicznościowych podziękowaniach, które otrzymali nauczyciele i uczniowie zaangażowani w organizację wyborów Ernest Nowak napisał:
- Jestem przekonany, że powołanie Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz przyczyni się do zwiększenia udziału młodzieży w życiu publicznym, promocji zasad demokracji i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz I kadencji odbędzie się w Sali Narad Urzędu Miasta i Gminy Zagórz we wtorek 5 lipca o godzinie 10.00.

Jerzy Zuba

Autor: Jerzy Zuba

Rocznik 1973, z wykształcenia socjolog (UJ). Mam żonę (Ewa - handlowiec) oraz syna Kacpra (dziarski przedszkolak). Zainteresowania: media, reklama, muzyka. Obecnie pracuję w Urzędzie Gminy Zagórz jako główny specjalista d/s promocji i małych projektów.