W Zagórzu powstanie Młodzieżowa Rada Gminy

W trakcie środowej (8 czerwca) sesji Rady Miejskiej w Zagórzu radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę o powołaniu Młodzieżowej Rady Gminy. Wybory do tego gremium odbędą się już 17 czerwca.


Pomysłodawcą i gorącym orędownikiem powołania tytułowego organu jest burmistrz Zagórza Ernest Nowak, który sam będąc młodym człowiekiem (rocznik 1975) w trakcie ostatnich wyborów samorządowych już w pierwszej turze zyskał zaufanie większości wyborców z terenu Gminy Zagórz. Od samorządowej młodzieżówki gospodarz zagórskiej gminy oczekuje twórczego myślenia i nowatorskich pomysłów deklarując w zamian otwartość i partnerskie relacje. – Mam nadzieję, że wybory wyłonią autentycznych liderów młodzieżowych w naszych środowiskach. Wszystkim kandydatom życzę powodzenia – mówi Ernest Nowak.
Z ideą powołania Młodzieżowej Rady Gminy identyfikuje się Ewa Rodkiewicz – nauczycielka w zagórskim Gimnazjum Nr 1 i radna Gminy Zagórz. Koordynując działania związane z organizacją wyborów na terenie swojej szkoły nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że uczniowie bardzo chętnie angażują się w życie społeczne swych lokalnych środowisk. – W naszej szkole organizowaliśmy referendum w sprawie przystąpienia do Unii Europejskiej. Wspólnie z naszą młodzieżą na zasadzie zabawy urządzaliśmy prawybory prezydenckie. Tym razem to już nie jest zabawa, bo w związku z powołaniem Młodzieżowej Rady Gminy młodzież będzie miała okazję zaangażować się na serio w działalność publiczną – mówi Ewa Rodkiewicz.

O słuszności takiej tezy świadczą deklaracje kandydatek i kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy, którzy w swych programach wyborczych postulują m.in.: rozwój infrastruktury sportowej, polepszenie skuteczności promocji Gminy Zagórz oraz konieczność podjęcia działań na rzecz dialogu międzypokoleniowego.

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz pierwszej kadencji odbędą się już 17 czerwca. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do statutu i ordynacji wyborczej >kliknij tu< opracowanych przez zespół działający pod kierunkiem wiceburmistrz Zagórza – Alicji Wosik. Kandydatki i kandydaci do Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz, którzy chcieliby uzyskać pomoc Urzędu Miasta i Gminy w promocji programów wyborczych proszeni są o wysyłanie swych materiałów promocyjnych (ulotki, zdjęcia, plakaty, filmiki) w formie elektronicznej na adres: jzuba@zagorz.pl

Jerzy Zuba

Autor: Jerzy Zuba

Rocznik 1973, z wykształcenia socjolog (UJ). Mam żonę (Ewa - handlowiec) oraz syna Kacpra (dziarski przedszkolak). Zainteresowania: media, reklama, muzyka. Obecnie pracuję w Urzędzie Gminy Zagórz jako główny specjalista d/s promocji i małych projektów.